Vyhodnotenie 1. kola FOD11 - IQkids

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Súťaž FOD

Vyhodnotenie 1. kola FOD prinieslo veľký triumf mladej fotografky!
Text: Ľuboš Lukáč, Foto: Archív Richarda Müllera

11. ročník celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí nedávno odštartoval a už poznáme vyhodnotenie 1. súťažného kola pod názvom „Príroda okolo nás“. V ňom dominovali fotografie Soni Pollákovej z Levoče, ktorá upútala fotografiami už v predchádzajúcom ročníku. Taký veľký triumf mladej talentovej fotografky sme doposiaľ v histórii FOD nezaznamenali.

Rozhodovanie populárneho speváka Richarda Müllera

Príroda okolo nás, nádherná téma, ktorá vystihuje vzťah človeka k prírode. Mladí fotografi z celého Slovenska poslali do súťaže FOD pekné fotografie vyjadrujúce pohľad na meniacu sa prírodu, stromy, kvety, ročné obdobia a nedotknuteľnosť lesa. Po ukončení 1. súťažného kola nastalo hodnotenie porotcami, ktoré prinieslo veľké prekvapenie.

Ako prvá zasadala „detská“ porota, ktorej úlohou je vybrať tri najkrajšie fotografie. Mladých fotografov upútali fotografie Soni Pollákovej z Levoče: Človek a príroda všade navôkol a Čaro okamihu, a fotografia Alexandry Hoferovej z Prešova: Novembrová lúka. Napokon šťastnejšou a postupujúcou do finále FOD sa stala Pollákovej fotografia Človek a príroda všade navôkol. O víťaznej fotografii rozhodol hlas predsedníčky poroty FOD a fotografky Elišky Konkoľovej.


Zaujímavým bolo hlasovanie poroty Rozumieme nadaným. Rozhodnúť sa pre tú Naj Fotografiu nebolo zďaleka také ľahké, keďže upútali všetky. V rozhodovaní si každý porotca mohol uplatniť jeden hlas a vybrať tak víťaznú fotografiu podľa svojho vkusu. Spevák Richard Müller sa rozhodol pre fotografiu (už spomínanej) Soni Pollákovej z Levoče – Čaro okamihu. Rovnako sa rozhodla svetovo uznávaná fotografka Mária Švarbová a dodala tak Pollákovej ďalšie cenné víťazstvo. Psychológ Vladimír Dočkal ocenil fotografiu Soni Vaľkovej z Košíc – Pálky.


V internetovom hlasovaní potvrdila svoje kvality fotografia Alexandry Hoferovej z Prešova – Novembrová lúka
. V kategórii fotografia mobilným telefónom sa víťazkou stala opäť Soňa Polláková s fotografiou Rozprávková prechádzka.

Soňa Poláková - Človek a príroda všade navôkol

Soňa Poláková - Čaro okamihu

1. súťažné kolo celoslovenskej súťaže Fotografia očami detí je za nami. Súťažné kolo plné krásnych fotografií a triumfálneho víťazstva Soni Pollákovej. Zapojiť do súťaže Fotografia očami detí sa môžu žiaci základných škôl a 8-ročných gymnázií aj naďalej, v januári s fotografiami na tému Spomienky na rok 2016 a čoskoro vo februári na tému Priatelia.

Vyhodnotenie 1. kola súťaže Fotografia očami detí

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky